Achensee

Všestranný športový program, dve golfové ihriská a veľ prírody, toto všetko robí z regiónu okolo jazera Achensee atraktívne miesto na dovolenku pre návštevníkov, túžiacich po oddychu, ako aj pre tých aktívnych.

V bezprostrednej blízkosti jazera Achensee Vás očakávajú rekreačné miesta Achenkirch, Maurach, Pertisau, Steinberg a Wiesing. Achensee- najväčšie tirolské jazero je široko, ďaleko preslávené ako raj surférov a milovníkov plachetníc, ako aj ďalších nadšencov vodných športov. Tiež pri plávaní či potápaní tu oceníte vynikajúcu kvalitu vody horského jazera.

Spoznajte región Achensee: okolo 500 km turistických chodníkov, od tých prechádzkových po rovinke, cez rodinné túry, až po tie najnáročnejšie vysokohorské ponúka tento región. Cestu na vrcholy hôr uľahčujú aj dve lanovky.

Top Bike-región:
250 označených cyklistických, z časti jednoduchých, z časti náročných tratí Vás prevedie regiónom Achensee. Vychutnajte si nenáročné bicyklovanie okolo prekrásneho jazera, alebo si vyskúšajte skutočnú horskú cyklistiku, ďaleko od cestnej premávky, vysoko v horách s prekrásnym výhľadom na okolitú scenériu a jazero.

Dovolenka pre celú rodinu:
Jazero Achensee má perfektné veterné podmienky pre vodné športy všetkých druhov, v okolí celého jazera sa môžete tešiť na najrôznejšie ponuky, ako napr. rafting, canyoning, plávanie na divokej vode, okrem toho je to aj raj potápania sa, no sa so svojou priemernou teplotou vody, 18 až 20 stupňov ponúka jazero príjemné osvieženie počas horúcich letných dní na jeho pobrežných plážach v strediskách Maurach, Pertisau a Achenkirch.

<b>V skratke</b>  
Označené turistické a horské chodníky 500 km
Ľahké 114 km
Stredne náročné 285 km
Náročné 101 km
Otvorené horské chaty 45
Otvorené lanovky 2
Označené cyklotrate 250 km
Lezecké chodníky 8
www <a href="http://www.achensee.com" target="_blank">www.achensee.com</a>