Ötztal

Oetztal, najdlhšia dolina v Inntale ,Vás očakáva so svojou bohatou ponukou voľnočasových aktivít. Či už pohodlná turistika po horských chatách, alebo náročnejšia vysokohorská turistika v trojtisícovom regióne, cykloturistika plná výziev s prekrásnymi výhľadmi na Oetztalské a Štubajské Alpy, outdoorová zábava v Area 47,vodné adrenalínové športy, ako rafting, canoeing, alebo relax v tirolskom jedinečnom termálnom aquaparku- zažite pestrú letnú dovolenku v Oetztali.

Druhý najväčší prírodný park Tirolska Oetztal sa rozprestiera na ploche 510 štvorcových kilometrov a ponúka nádherné hory, ľadovce, borovicové lesy, vodopády či jazerá. Spoznajte tento prírodný park, najlepšie z východiskových idylických horských dediniek Vent a Obergurgl v srdci prírodného parku.

Pre rodiny s deťmi je ako stvorený rodinný región Oetz s bohatou voľnočasovou ponukou. Množstvo rodinných podnikov sa teší, privítať Vás a Vaše deti. Maskot Widi Vám ukáže bohatý a pestrý program, ako spoznať celý región a jeho najkrajšie miesta s celou rodinou. Okrem iného sa tu nachádza kúpalisko a nové akčné detské ihrisko pre malých i väčších nezbedníkov.

Raj lezcov aj horolezcov:
Oetztal patrí k top lezeckým regiónom s dlhoročnou tradíciou. Rovných 600 lezeckých tratí všetkých stupňov obtiažnosti, od tých najľahších lezeckých chodníkov až po skutočne extrémne steny, to všetko nájdete práve tu. Na svoje si tu prídu všetci, malí aj veľkí.

Aqua Dome, Längenfeld:
Oddych, relax, načerpanie nových síl, toto ponúka aquapark s termálnou vodou v Längenfelde. Určite Vás nadchne svojou špeciálnou architektúrou, vykúpať sa tu môžete v troch nadrozmerných tanieroch pod holým nebom, nechýba, samozrejme ani skvelý wellness, niekoľko sáun, vnútorné bazény s termálnou vodou, detské bazény a reštauračné zariadenia s výbornou kuchyňou, Aqua Dome ponúka aj ubytovanie.

Area 47:
Máte radi akciu, zábavu, adrenalín? Area 47, ktorá sa nachádza priamo pri vstupe do Oetztalu, sa považuje za najväčšie outdoorové „ihrisko“ pre návštevníkov, túžiacich po zážitkoch v Európe. Na rozlohe 20000 metrov štvorcových je šteklenie nervov zaručené!

Oetztalský cyklistický maratón:
Každoročne v auguste sa v Sóldene usporadúva legendárny cyklistický maratón, ktorý láka nadšených športovcov ale aj divákov z celého sveta už niekoľko rokov. Týchto pretekov sa zúčastňuje do 4000 účastníkov, ktorý musia zdolať 238 km a dokopy 5500 výškových metrov.

Ötztal Card:
Ak sa rozhodnete navštíviť krásny a nezabudnuteľný Oetztal, potom Vám odporúčame zakúpiť si priamo na mieste lístok Oetztal Card, ktorý platí na autobusovú dopravu, lanové dráhy, vstup do Aqua Dome Längenfeld ako aj na ďalšie rôzne atrakcie v regióne, ako napríklad aj dedinka Oetzi-Dorf v Umhausene, ktorú sa isto oplatí navštíviť s Vašimi ratolesťami.

<b>V skratke</b>  
Značené turistické a horské chodníky 1800 km
Otvorené horské chaty 99
Otvorené lanovky 9
Označené cyklistické trate 900 km
Lezecké trate 7
Horolezecké možnosti 17
Lezecké haly/ steny 1
www <a href="http://www.oetztal.com" target="_blank">www.oetztal.com</a>