Osttirol- východné Tirolsko

Vychutnajte si dovolenkovú rôznorodosť, akú Vám môže ponúknuť len najväčší tirolský prázdninový región. Od národného parku „Hohe Tauern“ cez túry v regióne „Grossglockner, až po cyklotúry: Východné Tirolsko Vás očakáva s pestrou ponukou voľnočasových aktivít.

Viac ako 300 trojtisícoviek robí z tohto regiónu raj pre alpinistov. Vrch Grossglockner je so svojimi 3798 m nad morom najvyšším vrchom Rakúska. Aj milovníci túr sa potešia rôznorodým trasám všetkých stupňov obtiažnosti. Rovných 2500 km horských chodníkov Vám otvorí monumentálny vysokohorský svet Východného Tirolska.

Tirolská najznámejšia dlhá turistická trasa „Adlerweg“ vedie na 20 etapách cez národný park „Hohe Tauern“, cez „Virgental“ a „Kalser Tal“. Cyklistický región Osttirol, nadchýna sieťou tratí s dĺžkou viac ako 1000 km. Fanúšikovia horských bicyklov všetkých kondícií tu isto nájdu tú svoju obľúbenú trasu.

Mesto Lienz
Ak dovolenkujete vo východnom Tiroslku, potom určite nevynechajte návštevu malebného mestečka Lienz. Priestranné námestie očarí svojou južanskou atmosférou, je plné kvetov, pálm a domov s farebnými fasádami, nechýbajú prívetivé kaviarničky a malé obchodíky, ktoré dotvárajú celú túto dokonalú dovolenkovú atmosféru.Národný park „Hohe Tauern“ je najväčším chráneným územím v Alpách. Objavte tento jedinečný svet s vysokoalpským ekosystémom.

„Bergsportarena Lienzer Dolomiten“- to pravé miesto pre všetkých nadšencov lezectva a horolezectva. Či pre začiatočníkov, alebo pokročilých, toto miesto s priam stredomorskou klímou a množstvom slnečných horských chát očarí svojim šarmom úplne všetkých. Pre milovníkov kultúrnych pamiatok spomeniem aspoň tri z mnohých výletných cieľov v regióne: zámok „Anras“, zámok „Bruck“ alebo rímske mestečko „Aguntum“.

<b>V skratke</b>  
Označené turistické a horské chodníky 2900 km
Otvorené horské chaty 106
Otvorené lanovky 6
Označené cyklotrasy 1080 km
Horolezecké trate 12
Umelé lezecké steny/haly 1
www <a href="http://www.osttirol.com" target="_blank">www.osttirol.com</a>