Pitztal
Ötztal

Osttirol- východné Tirolsko

Vychutnajte si dovolenkovú rôznorodosť, akú Vám môže ponúknuť len najväčší tirolský prázdninový región. Od národného parku „Hohe Tauern“ cez túry v regióne „Grossglockner, až po cyklotúry: Východné Tirolsko Vás očakáva s pestrou ponukou voľnočasových aktivít.

Viac ako 300 trojtisícoviek robí z tohto regiónu raj pre alpinistov. Vrch Grossglockner je so svojimi 3798 m nad morom najvyšším vrchom Rakúska. Aj milovníci túr sa potešia rôznorodým trasám všetkých stupňov obtiažnosti. Rovných 2500 km horských chodníkov Vám otvorí monumentálny vysokohorský svet Východného Tirolska.

© TVB Osttirol/Uwe Grinzinger
© TVB Osttirol
© TVB Osttirol/Uwe Grinzinger

Tirolská najznámejšia dlhá turistická trasa „Adlerweg“ vedie na 20 etapách cez národný park „Hohe Tauern“, cez „Virgental“ a „Kalser Tal“. Cyklistický región Osttirol, nadchýna sieťou tratí s dĺžkou viac ako 1000 km. Fanúšikovia horských bicyklov všetkých kondícií tu isto nájdu tú svoju obľúbenú trasu.

© TVB Osttirol/Martin Lugger
© TVB Osttirol

Mesto Lienz
Ak dovolenkujete vo východnom Tiroslku, potom určite nevynechajte návštevu malebného mestečka Lienz. Priestranné námestie očarí svojou južanskou atmosférou, je plné kvetov, pálm a domov s farebnými fasádami, nechýbajú prívetivé kaviarničky a malé obchodíky, ktoré dotvárajú celú túto dokonalú dovolenkovú atmosféru.Národný park „Hohe Tauern“ je najväčším chráneným územím v Alpách. Objavte tento jedinečný svet s vysokoalpským ekosystémom.

„Bergsportarena Lienzer Dolomiten“- to pravé miesto pre všetkých nadšencov lezectva a horolezectva. Či pre začiatočníkov, alebo pokročilých, toto miesto s priam stredomorskou klímou a množstvom slnečných horských chát očarí svojim šarmom úplne všetkých. Pre milovníkov kultúrnych pamiatok spomeniem aspoň tri z mnohých výletných cieľov v regióne: zámok „Anras“, zámok „Bruck“ alebo rímske mestečko „Aguntum“.

<b>V skratke</b>
Označené turistické a horské chodníky2900 km
Otvorené horské chaty106
Otvorené lanovky6
Označené cyklotrasy1080 km
Horolezecké trate12
Umelé lezecké steny/haly1
www<a href="http://www.osttirol.com" target="_blank">www.osttirol.com</a>
© TVB Osttirol
Booking.com