Pitztal

Vychutnjte si široké spektrum možností v doline Pitztal: či už pri adrenalínovom Bungi Jumping-u, alebo pri rôznorodých horských túrach či cyklotúrach na horských bicykloch. V Pitztali Vás očakáva viac ako 380 km turistických trás bohatých na obmeny – od tých pohodlných prechádzkových, cez jedinečné vysokohorské túry, až po náročnejšie výstupy až na vrcholy miestnych trojtisícoviek. Známa dlhá turistická trasa E5 z Atlantiku do Verony tu dosahuje na vrchu „Pitztaler Joch“ vo výške 2995 m svoj výškový vrchol.

Ak si svoj výstup na vrchol chcete uľahčiť, žiadny problém, pohodlne Vás aj v lete vyvezú moderné pitztalské lanové dráhy. Takto sa dostanete aj na rakúsky najvyššie položený bod, ktorý je dosiahnuteľný lanovkou: „ Hintere Brunnenkogel“ na pitztalskom ľadovci, vo výške 3440 m nad morom. Tu si môžete vychutnať kávičku v najvyššie položenej rakúskej kaviarni „Café 3.440“ s neuveriteľným výhľadom na svet ľadovcov, ktorý vyráža dych.

Fanúšikom lezenia ponúka Pitztal 150 športových lezeckých túr, 5 z nich je vhodných pre úplných začiatočníkov ako vstup do tohto zaujímavého športu. Okrem tejto bohatej ponuky lezeckých možností, sa Pitztal nedá zahanbiť ani s ponukou cyklistických tratí. Nezabudnuteľným zážitkom môže byť aj pohľad na dolinu Pitztal pri paraglidingu!

Na jednej strane akcia a adrenalín- na druhej relax a načerpanie nových síl: V dobrodružnom parku XP v „Jerzens“ zažijete tú pravú zábavu a vzrušenie. Vysoko nad zemou si tu svoje zručnosti môžete vyskúšať v lesnom lanovom parku. O zaručene nezabudnuteľný dovolenkový zážitok sa istotne postará skok na bungi lane z mosta vysokého 94 m. Pokoj, oddych a pohoda na Vás oproti tomu čaká v pitztalskom vodnom svete. Tu rčite nájdete regeneráciu a načerpáte nové sily.

<b>V skratke</b>  
Označené turistické a horské chodníky 380 km
Ľahké 100 km
Stredne náročné 210 km
Náročné 36 km
Otvorené horské chaty 36
Otvorené lanovky 5
Označené cyklotrate 95 km
Lezecké trate 2
Horolezecké možnosti 7
Hochseilgarten 1
www <a href="http://www.pitztal.com" target="_blank">www.pitztal.com</a>