Achensee
Osttirol

Pitztal

Vychutnjte si široké spektrum možností v doline Pitztal: či už pri adrenalínovom Bungi Jumping-u, alebo pri rôznorodých horských túrach či cyklotúrach na horských bicykloch. V Pitztali Vás očakáva viac ako 380 km turistických trás bohatých na obmeny – od tých pohodlných prechádzkových, cez jedinečné vysokohorské túry, až po náročnejšie výstupy až na vrcholy miestnych trojtisícoviek. Známa dlhá turistická trasa E5 z Atlantiku do Verony tu dosahuje na vrchu „Pitztaler Joch“ vo výške 2995 m svoj výškový vrchol.

© TVB Pitztal
© TVB Pitztal

Ak si svoj výstup na vrchol chcete uľahčiť, žiadny problém, pohodlne Vás aj v lete vyvezú moderné pitztalské lanové dráhy. Takto sa dostanete aj na rakúsky najvyššie položený bod, ktorý je dosiahnuteľný lanovkou: „ Hintere Brunnenkogel“ na pitztalskom ľadovci, vo výške 3440 m nad morom. Tu si môžete vychutnať kávičku v najvyššie položenej rakúskej kaviarni „Café 3.440“ s neuveriteľným výhľadom na svet ľadovcov, ktorý vyráža dych.

© TVB Pitztal/Pitztaler Gletscherbahn
© TVB Pitztal/Pitztaler Gletscherbahn
© TVB Pitztal
© TVB Pitztal

Fanúšikom lezenia ponúka Pitztal 150 športových lezeckých túr, 5 z nich je vhodných pre úplných začiatočníkov ako vstup do tohto zaujímavého športu. Okrem tejto bohatej ponuky lezeckých možností, sa Pitztal nedá zahanbiť ani s ponukou cyklistických tratí. Nezabudnuteľným zážitkom môže byť aj pohľad na dolinu Pitztal pri paraglidingu!

Na jednej strane akcia a adrenalín- na druhej relax a načerpanie nových síl: V dobrodružnom parku XP v „Jerzens“ zažijete tú pravú zábavu a vzrušenie. Vysoko nad zemou si tu svoje zručnosti môžete vyskúšať v lesnom lanovom parku. O zaručene nezabudnuteľný dovolenkový zážitok sa istotne postará skok na bungi lane z mosta vysokého 94 m. Pokoj, oddych a pohoda na Vás oproti tomu čaká v pitztalskom vodnom svete. Tu rčite nájdete regeneráciu a načerpáte nové sily.

<b>V skratke</b>
Označené turistické a horské chodníky380 km
Ľahké100 km
Stredne náročné210 km
Náročné36 km
Otvorené horské chaty36
Otvorené lanovky5
Označené cyklotrate95 km
Lezecké trate2
Horolezecké možnosti7
Hochseilgarten1
www<a href="http://www.pitztal.com" target="_blank">www.pitztal.com</a>
© TVB Pitztal
© TVB Pitztal
Booking.com