Vitajte

Vitajte na stránke Tirolsko.info! Hľadáte tú pravú destináciu na zimnú či letnú dovolenku? Malo by to byť niekde na horách? V tom prípade ste tu správne. Pripravili sme pre Vás výber toho najlepšieho, čo rakúske Alpy v Tirolsku ponúkajú, všetko sme to prehľadne usporiadali do niekoľkých základných kategórií. Našou snahou je, sprostredkovať Vám všetky potrebné informácie, uľahčiť hľadanie toho pravého pre Vás v spleti najrozličnejších stránok a ponúk na internete. Samozrejme, s možnosťou okamžitej rezervácie ubytovacích zariadení vo vybranej lokalite, ktorá sa uskutoční cez portál Booking.com. Veríme, že práve tu nájdete svoju dovolenku snov! V prípade akýchkoľvek otázok či pripomienok Vám radi odpovieme na uvedenej kontaktnej emailovej adrese ahoj@tirolsko.info

© Bernd Ritschel/Ötztal Tourismus
© Christoph Schöch/Ötztal Tourismus
© TVB Mayrhofen/Danny North

Tirolsko

Tirolsko je alpský región, ktorý sa rozprestiera od východu Rakúska až po sever Talianska. Po prvej svetovej vojne bolo rozdelené na dve časti. Južné Tirolsko, ktoré dnes patrí k Taliansku a severné a východné Tirolsko, dnešná spolková republika patriaca k Rakúsku. Naša stránka je zameraná na rakúske Tirolsko, nádherný kút sveta, ktorý určite stojí za to navštíviť, či už v lete, alebo v zime.

© tirolsko.info
© TVB Paznaun - Ischgl
© Kitzbühel Tourismus/Medialounge
© TVB Mayrhofen/Laurin Moser

Dovolenka v rakúskom Tirolsku

Tirolsko, srdce Álp, ponúka návštevníkom široké spektrum možností v prekrásnej prírode, na zdravom horskom vzduchu. Pre každého sa tu nájde to pravé, stačí si len vybrať z bohatej ponuky stredísk a aktivít, či už v letnom alebo zimnom období. Na lyžiarov tu čaká viac ako 3000 km upravených zjazdoviek v cca. 80 lyžiarskych strediskách, tiež na piatich tirolských ľadovcoch. Okrem toho 4000 km lyžiarskych bežeckých tratí a cca. 3900 km upravených zimných turistických chodníkov. V letnom období je Tirolsko rajom horskej turistiky ako aj optimálnym miestom na strávenie rodinnej dovolenky. Okrem toho ponúka aj množstvo športových a adrenalínových aktivít, stačí si len vybrať tú svoju: rafting na divokej vode, canoeing, paragliding, lezenie a horolezectvo pre začiatočníkov aj profesionálov, cykloturistika a mnoho ďalších. Za návštevu určite stojí aj hlavné krajské mesto Innsbruck, ktoré je športovým a zároveň aj kultúrnym centrom Tirolska s množstvom kultúrno-historických pamiatok.

© Aqua Dome
© Kaunertal Tourismus
© Bernd Ritschel/Ötztal Tourismus
Booking.com