Achensee- lyžiarske stredisko Karwendel-Bergbahn

Región Achensee ponúka zimnú zábavu v mnohých obmenách: šport, regenerácia a relax v slnečnej, alpskej klíme. Rovných 14 km zjazdoviek ponúka lyžiarske potešenie pre celú rodinu v nadmorskej výške od 950 do 1500 metrov, nádherný výhľad na okolité veľhory ako aj na samotné jazero Achensee. Vychutnajte si čistú prírodu, pokoj Achenskej doliny, pekné zjazdovky a lyžovačku bez stresu! Toto malé, príjemné stredisko je vhodné predovšetkým pre rodiny s deťmi a začiatočníkov.

Hneď pri nástupnej stanici lanovky v doline na deti, ako aj na dospelých začiatočníkov, ktorí si tu chcú vyskúšať svoje prvé zážitky na lyžiach, čakajú dve lyžiarske školy s ideálnymi podmienkami, vhodným areálom a najmodernejším vybavením. O zábavu pre tých najmenších sa postará tučniak Bobo, ktorý je tu prítomný neustále. Okrem označených zjazdoviek tu na lyžiarsku túru lákajú aj ďalšie atraktívne zasnežené svahy.

Jazero Achensee je, mimochodom, najväčším tirolským jazerom s dĺžkou takmer 9 km, obklopené je nádhernou panorámou veľhôr, v letnom období je jedným z najnavštevovanejších miest v Tirolsku, no aj v zime pohľad naň, či prechádzka popri určite stojí za to!

Zimná rozprávka Achensee:

Predstavte si sneh, vŕzgajúci pod nohami, jeho krištáliky, trblietajúce sa na slnku, dookola neuveriteľná panoráma veľhôr, to je rozprávková zima pri Achensee. Región Achensee ponúka pre milovníkov zimnej turistiky 150 km upravených chodníkov, ako aj množstvo priestranstiev na vyskúšanie si tzv. snežných topánok, či beh na lyžiach.

Ešte romantickejšie to môže byť už len napríklad pri jazde na saniach s konským záprahom zázračnou zimnou krajinou okolo Achenského jazera.

Po náročnom lyžiarskom, či turistickom dni nájdete zaslúžený relax v nespočetných Wellness-hoteloch okolo celého jazera, špecialitou tu je „Tiroler Steinöl“, olej, ktorý je so svojimi blahodárnymi účinkami to pravé pre Vaše telo po náročnom športovom dni.

<b>V skratke</b>  
Km zjazdoviek 14 km
Najvyšší bod 1510 m
Začiatok sezóny December
Koniec sezóny Apríl
www <a href="http://www.achensee.com" target="_blank">www.achensee.com</a>