Ischgl

Zimné lyžiarske stredisko Silvretta Arena Ischgl/Samnaun oceňujú milovníci bieleho športu kvôli skvelým snehovým podmienkam, priestrannej rozlohe s množstvom freerideových variácii, a 172 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti.  Lyžiarske vyžitie je tu doslova bezhraničné, keďže stredisko je prepojené  so švajčiarskym Samnaun.Pre freestyleistov, freeriderov a snowboard- profesionálov je tu skvelý PlayStation Vita Snowpark, ako aj ďalší park pre začiatočníkov a pár ďalších.

Nočná sánkovačka: každý pondelok a štvrtok zavezie lanovka Silvretta sánkárov od siedmej do pol deviatej na kopec, ktorý je dlhý 7 km a 950 výškových metrov, s osvetlenou sánkarskou dráhou. Kto nemá vlastné sánky, môže si, samozrejme, požičať priamo na mieste, aj pravé pretekárske.

Aprés-Ski a nočný život v Ischgl: Po vydarenej lyžovačke na Vás čaká párty-miesto Ischgl s nespočetným množstvom skvelých lokálov, najlepších DJ-ov a živou hudbou, nočný život v Ischgl môžeme pokojne prirovnať k tomu v najväčších európskych metropolách, samozrejme, s nezameniteľným alpským šarmom.

Dedinka Ischgl má 1500 obyvateľov a leží v nadmorskej výške 1376 m. Je ideálnym miestom na dovolenku pre lyžiarov, ako aj nadšencov krásnej prírody a rodiny s deťmi. Samozrejmosťou je množstvo skutočne skvelých gastronomických zariadení s domácou tirolskou, ako aj internacionálnou kuchyňou, pravé aprés-ski podniky na svahoch aj pod nimi, niekoľko profesionálnych lyžiarskych škôl a obchodov či požičovní športových potrieb a oblečenia.
 Za spomenutie stojí aj možnosť nákupov v bezcolnej zóne v švajčiarskom Samnaun.

<b>V skratke</b>  
Km zjazdoviek 172 km
Najvyšší bod 2872 m
Začiatok sezóny november
Koniec sezóny máj
www <a href="http://www.ischgl.com" target="_blank">www.ischgl.com</a>