Kaunertal-Kaunertalsky ľadovec

Kaunertal leží v tirolskom Oberlande obklopený fascinujúcou vysokohorskou panorámou a je obľúbenou dovolenkovou zimnou destináciou.

V stredisku Kaunertal si vychutnáte nezabudnuteľný lyžiarsky zážitok na najmladšom tirolskom ľadovci. Na ľadovci „ Kaunertaler Gletscher“ nájdete široké svahy s prírodným snehom v celkovej dĺžke 22 km a zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti. Freerideristi a milovníci variácií si tu prídu na 36 kilometroch taktiež na svoje. Stredisko je takisto optimálne aj pre rodiny s deťmi. Dostatok snehu je tu zaručený od októbra do júna! Jeden lyžiarsky lístok, dve strediská: Kaunertaler Gletscher a stredisko Fendels.

 Podujatia „Kaunertal Opening ako aj „Spring Classics“ na konci sezóny premieňajú kaunertalsky ľadovec každoročne na Freestyle-Mekku. Ako jeden z mála otvára tunajší snowpark svoje brány už v polovici októbra. Výhliadková plošina na výstupnej stanici Karlesjochbahn-u ponúka nezabudnuteľný pohľad na vrcholy rakúskych, talianskych ako aj švajčiarskych veľhôr!

Bežecká lyžiarska trať Kaunertal:
Trať dlhá 8,4 km ponúka nezabudnuteľný pohľad na trojtisícové Ötztalske Alpy. Pozdĺž rieky Faggenbach a cez priestranné lúky vedie táto trať cez všetky dedinky v Kaunertal. Trať je strednej obtiažnosti a jej prejdenie trvá cca dve hodiny.

<b>V skratke</b>  
Km zjazdoviek 22 km
Najvyšší bod 3108 m
Začiatok sezóny október
Koniec sezóny jún
www <a target="_blank" href="http://www.kaunertal.com">www.kaunertal.com</a>