Kitzbühel

Lyžiarske stredisko Bergbahnen Kitzbühel patrí medzi najexkluzívnejšie a najznámejšie dovolenkové zimné destinácie vôbec. Toto priestranné stredisko leží medzi Kirchbergom a horským priechodom Pass Thurn s možnosťou prístupnosti z niekoľkých miest. Zdanlivo nekonečné zjazdovky sú široké a perfektne upravené, preto lákajú začiatočníkov, ako aj rodiny s deťmi a lyžiarov- profesionálov. Najvyššia kvalita zjazdových tratí, ako aj najmodernejšie vleky a lanové dráhy sú garanciou vydarenej lyžovačky.

Takzvaná 3S lanovka spája tie najatraktívnejšie miesta v Kitzbühele, takže návštevníci sa presúvajú od vrcholu k vrcholu a prekonávajú na dráhe 35 km dokopy 6000 výškových metrov. Profesionálne pripravené a preparované„Funparky“ lákajú freestyleistov z celého sveta, napríklad „Mercedes-Benz Snowpark“ alebo „Qpark“ , či „Big Mountain Riding“ a mnoho ďalších. Milovníci nočného lyžovania majú túto možnosť každý štvrtok a piatok od osemnástej do dvadsiatej tretej hodiny na Gaisbergu. Taktiež sa tu nachádza aj prírodná sánkarska dráha Geisberg, ktorá bola ocenená ako jedna z najlepších, a ponúka 3500 m obrovskej zábavy pre celú rodinu. Sánkárov na štart pohodlne privezie štvorsedačková lanovka.

Mimo zjazdoviek

Pri prechádzke po tomto starobylom, peknom mestečku medzi farebnými fasádami a vyše 500 -ročnými vežami kostolov, prechádzajúc popri obchodoch s nóbel značkami rýchlo pocítite, ako veľmi je Kitzbühel mesto protikladov. Na jednej strane mesto športu a Hot-Spot prominentov, na druhej typická a krásna alpská jednoduchosť a prirodzenosť.

V januári sa tu každoročne konajú známe svetové preteky v zjazdovom lyžovaní, tzv. Hahnenkammrennen, ktoré prilákajú tisícky návštevníkov. A kde sa nachádzajú nadšenci športu, tam sa aj veľa oslavuje. Kitzbühel má skutočne pulzujúci nočný život s množstvom skvelých podnikov, dobrých DJ-ov a kvalitnej hudby. A že sem často zablúdia aj ľudia z tzv. High Society, o tom svedčia nie len drahé autá, ale aj množstvo hotelov a reštaurácii na veľmi vysokej úrovni.

<b>V skratke</b>  
Km zjazdovie 170 km
Najvyšší bod 2000 m
Začiatok sezóny november
Koniec sezóny máj
www <a target="_blank" href="http://www.kitzbuehel.com">www.kitzbuehel.com</a>