Kühtai – lyžiarske stredisko

Slnečný lyžiarsky raj Kuehtai patrí medzi najrenomovanejšie zimné strediská Tirolska a so svojou nadmorskou výškou aj medzi tie najvyššie položené v Rakúsku. Absolútna garancia snehu, ako aj perfektne upravené zjazdovky ponúkajú nezabudnuteľný lyžiarsky zážitok pre všetky vekové kategórie. Toto tradičné lyžiarske stredisko leží len 30 km od Innsbrucku, hlavného krajského mesta Tirolska a je pohodlne a ľahko dostupné.

Aj deti sa tu budú cítiť vyslovene dobre, vďaka vlastnému detskému lyžiarskemu tréningovému areálu, vrátane detského klubu, ako aj škôlky pre tých najmenších. Dve najväčšie lyžiarske školy tu ponúkajú starostlivosť o deti už od dvoch rokov. Adrenalínových priaznivcov určite nadchne K-Park, s množstvom atraktívnych tratí a skokov extra triedy.

Komu deň na lyžovačku nestačí, toho lanovky dva krát týždenne zavezú priamo na 3 km dlhú, osvetlenú nočnú zjazdovku, ktorá ponúka perfektný zážitok z nočného lyžovania.

Mimo zjazdoviek na Vás v Kuehtaii čakajú bežecké lyžiarske trate, sánkarska dráha, ako aj možnosť túry s takzvanými „snežnými topánkami“ na nohách, ktorá je určite nezabudnuteľným zážitkom. Vďaka nadmorskej výške, priaznivým snehovým podmienkam, ako aj umelému zasnežovaniu tu lyžiarske potešenie trvá až do konca apríla!

<b>V skratke</b>  
Km zjazdoviek 39 km
Najvyšší bod 2520 m
Začiatok sezóny november
Koniec sezóny apríl
www <a target="_blank" href="http://www.kuehtai.info">www.kuehtai.info</a>