Seefeld

Lyžiarske stredisko- Gschwandtkopf/Seewald/Hinterfeld

V lyžiarskom stredisku Gschwandtkopf/Seewald/Hinterfeld, ležiacom v olympijskom regióne Seefeld, si vychutnáte slnečné zjazdy v celkovej dĺžke 5 km. Toto stredisko je mimoriadne obľúbené a vyhľadávané hlavne začiatočníkmi a rodinami s deťmi. Vaše deti sa chcú naučiť lyžovať? V tom prípade je toto stredisko to správne! Vynikajúca lyžiarska škola „Kinderskischule Sport Aktiv“ je špecializovaná práve na tých najmenších, deti tu majú možnosť trénovať na vlastnom svahu, kým rodičia si môžu zatiaľ dopriať oddych na niektorej zo slnečných terás v areáli.

 „Die Sonnenalm am Gipfel“, chata s dych vyrážajúcou výhliadkou na celý Inntal, to si nemôže nechať ujsť žiadny návštevník Seefeldu.

Olympiabad Seefeld:
Rodiny s deťmi a priaznivci saunovania sa budú cítiť určite nadmieru dobre vo vodnom parku s rozlohou 630 štvorcových metrov. Množstvo rôznych bazénov a toboganov zaručuje kopec zábavy, kým niekoľko sáun a wellness- areál ponúka skvelú regeneráciu a relax po náročnom lyžiarskom dni.

Zaujímavosťou je lyžiarska bežecká trať pre psíčkarov a ich štvornohých miláčikov! Táto trať s označením „A2 Lenerwiese“ bola vytvorená špeciálne pre nich, je dlhá 1,9 km, s ľahkým stupňom obtiažnosti a vedie cez nádhernú krajinu v olympijskom regióne Seefeld.

Ďalšou špecialitkou je aj nočná bežecká lyžiarska trať „Nachtloipe Seefeld A1“, medzi Seefeldom a dedinkou Mösern, ktorá je dlhá 3 km a je otvorená a osvetlená každý deň medzi 17. a 20. hodinou. Táto pekná a dokonale upravená trať je vhodná pre začiatočníkov a pokročilých s dobrou kondíciou, ponúka prekrásny výhľad a prechádza v bezprostrednej blízkosti olympijského centra Seefeld ako aj popri pešej zóne v centre.

<b>V skratke</b>  
Kilometrov zjazdoviek 5 km
Najvyšší bod 1500 m
Začiatok sezóny december
Koniec sezóny apríl
www <a href="http://www.seefeld.com" target="_blank">www.seefeld.com</a>