Sölden

Sölden, nachádzajúci sa v malebnej doline Ötztal,  je jedným z najznámejších zimných stredísk v Rakúsku,  a každoročným dejiskom svetového pohára v lyžovaní. 146 km upravených zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, 67% s umelým zasnežovaním, 33 moderných lanových dráh a vlekov, dva ľadovce, Rettenbach- a Tiefenbachgletscher, to všetko zaručuje neuveriteľných 7 mesiacov zimnej sezóny plnej najrôznejších možností športového vyžitia, zábavy a oddychu pre všetkých. Kvalitné ubytovacie zariadenia všetkých kategórií, nespočetné množstvo stravovacích zariadení, od pravých vysokohorských chát /31 chát na zjazdovkách/,  až po reštaurácie na vysokej úrovni, výborná tirolská kuchyňa ako aj ďalšie obľúbené, no a, samozrejme, nespútaná apres-ski zábava priamo na svahoch, či v centre Söldenu, nočné podniky, napríklad aj s live tabledance nevynímajúc.

Nesmieme zabudnúť ani na Electric Mountain Festival, ktorý sa odohráva počas celej sezóny každý piatok na Giggijochu /2284 m/ , live vystúpenia svetových DJ-ov a skupín a množstvo iných atraktívnych podujatí počas celej sezóny.Pre lyžiarov je k dispozícii aj niekoľko profesionálnych lyžiarskych škôl, ktoré sa postarajú aj o deti už od troch rokov, pre pokročilých nadšencov adrenalínu je tu perfektný snowpark s najrôznejšími skokmi a prekážkami, svoje schopnosti si  môžu zmerať aj na tzv. Adrenalincup-e, ktorý je novinkou od roku 2014 a na odvážlivcov tu čaká niekoľko vzrušujúcich tratí.Samozrejmosťou je množstvo obchodov a požičovní lyžiarskej výbavy a športového oblečenia.

Po lyžovačke

Po lyžovačke určite každému dobre padne wellness, saunovanie, či kúpanie sa v termálnej liečivej vode, toto všetko tiež ponúka Soelden a jeho blízke okolie. Za odporúčanie určite stojí Aqua Dome Therme v Längenfelde /cca 9 km/, alebo Freizeit Arena priamo v Soeldene.Na záver by sme ešte chceli podotknúť, že nie len samotný Soelden, ale celý Oetztal je neuveriteľne očarujúci a určite stojí za návštevu, či už sú to ďalšie lyžiarske strediská  ako napr. Obergurgl/ Hochgurgl, či Oetz, sánkarske dráhy napr. Huben, alebo malebné dedinky ktoré sú roztrúsené po celej doline a určite majú čo ponúknuť.

Aktivity mimo zjazdoviek:
- skialpinistické túry
- freeriding
- beh na lyžiach
- sánkovanie
- korčuľovanie, Eisstock
- paragliding

<b>V skratke</b>  
Km zjazdoviek 146 km
Najvyšší bod 3340 m
Začiatok sezóny október (ľadovec), november
Koniec sezóny máj
www <a href="http://www.oetztal.com" target="_blank">www.oetztal.com</a>