Wilder Kaiser

Lyžiarske stredisko Bergbahnen SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental
Toto stredisko je rakúske najväčšie prepojené stredisko a patrí k snehovo najistejším a najvšestrannejším zimným strediskám v Alpách. 90 vlekov a lanových tratí na 280 km zjazdoviek a popri tom svahy s hlbokým snehom, ktoré tých odvážnejších priam pozývajú na ich zjazdenie. Komfort hostí je v tomto regióne na prvom mieste, čo je poznať na skvelej technickej vybavenosti a servise, ako na svahoch, tak aj pod nimi.

Pre deti je tu tiež pripravený doslova raj, v Kids Clube Salvenland Hopfgarten sa Vám postarajú o deti do troch rokov, a tie staršie čaká niekoľko tréningových areálov lyžiarskej školy, kde sa určite naučia bezpečne stáťa jazdiť na lyžiach. Takisto v KinderKaiserland Scheffau na malých nezbedníkov čaká obrovský snežný zábavný areál, kde sa môžu do sýtosti vyblázniť, ako aj priučiť sa tomuto zimnému športu. Pre tých najmenších tu dokonca vyvinuli špeciálne „MiniCarver“ lyže! Najdlhšie nočné lyžovanie na 13 km zjazdoviek, plus 3 osvetlené sánkarske dráhy patria tiež k pýcham tohto strediska.

Po lyžovačke

Alpeniglu – dedinka: Svet zážitkov pozostáva z 18 Iglu, Igluhotela, kostola, reštaurácie, baru, slnečnej terasy a taktiež sa tu nachádza ľadová výstava na tému „zámok z ľadu“.

Na zjazdovkách v stredisku Wilder Kaiser-Brixental sa nachádza neuveriteľných 77 chát a horských reštaurácií, čiže prakticky na každom treťom kilometri jedna. Či už na slnečnej terase alebo v snežnom bare: útulnosť, pohostinstvo a skutočný tirolský šarm tu na Vás čaká úplne všade. Aprés-Ski je tu taktiež pravé a nezabudnuteľné.

<b>V skratke</b>  
Km zjazdoviek 280 km
Najvyšší bod 1957 m
Začiatok sezóny december
Koniec sezóny apríl
www <a href="http://www.wilderkaiser.info" target="_blank">www.wilderkaiser.info</a>